Evde Hasta Bakıcı

Evde Hasta Bakıcı

Evde Hasta Bakımı 19 Aug

Evde hasta bakıcı hizmeti, bakıma ihtiyaç duyan hastalar için sağlanan ustalaşmış bir hizmettir. Hasta bakıcı ev ortamında hastanın gereksinimlerini en iyi bir halde karşılamakla görevlidir.

 

Evde hasta bakıcısı seçimi yaparken bir çok kritere dikkat etmek gerekiyor. Öncelikli olarak tercih edeceğiniz personelin hakikaten emin olması ve beklentilerinizi karşılayacak bir hizmet anlayışını benimsemiş olması gerekmektedir. Bu anlamda işini bilen, disiplinli personel seçimi yapmak adına doğru bir firmayı tercih etmek son aşama önemlidir.

 

Evde Hasta Bakıcı Hangi İşleri Yapar?

 

Evde hasta bakıcı çok sık veya hiç bir şekilde hareket edemeyecek durumdaki bir hastanın tüm temel ve özel ihtiyaçlarının giderilmesine dair tüm işleri yapar. Özellikle de yatalak, nüzulli durumlarda bulunan hasta bireyler için doğru bir bakım son aşama önemlidir. Bakıcının hastaya karşı tutumu ile birlikte, hastanın ihtiyaçları karşısında hassas ve anlayışlı bir hizmeti benimsemesi gerekmektedir.

 

Hastamızın özel ve temel ihtiyaçlarının düzenli olarak karşılanması,
Hastamızın sıhhat durumu ile ilgili tabip tarafınca belirtilmiş ilaç, yürüyüş v.B gerekliliklerin şartlar dahilinde, doktorun belirlediği kriterler dahilinde tertipli olarak gerçekleştirilmesi,
Hastamızın yaşadığı alan, oda, ev içerisinin temiz ve hijyenik olmasının sağlanması,
Hastamızın duygusal durumunu da göz önünde bulunduran bir yaklaşımda bulunması,
 

şeklinde özellikler, hem de bir evde hasta bakıcı için gerçekleştirilmesi gereken işler olarak tanımlanır.

 

Ustalaşmış Hasta Bakıcı Hizmeti

 

ustalaşmış evde hasta bakıcı olarak değerlendirebileceğimiz personeller, en başta bu işin eğitimini almış olmakla beraber, hastaya karşı hangi durumlarda ne şeklinde bir davranış sergilenmesi gerektiği konusunda da bilgilidirler.

 

Hastalığın türüne göre bakıcının uyması ihtiyaç duyulan şartlar, kurallar değişkenlik izah edebilir. Bu anlamda müşterilerimizin de, hastaları hakkında vermiş oldukları detayları göz önünde bulundururuz. Özellikle de alzheimer, felç ya da herhangi bir halde yatalak durumda olan hastalarımızın bakım sürecinin ne derece örutubet teşkil ettiğinin bilincinde olarak hizmet veriyoruz.

 

Hastalarımız için güvenilir bir hizmet verecek bakıcı personel arayışı içerisindeyseniz, Gardenya Danışmanlık tam anlamıyla bu beklentinizi karşılıyor. Çünkü bizler herşeyden önce hastamızın sağlığını ve müşterilerimizin memnuniyetini önemsiyoruz.


Yorumlar (0)

Yorum Yap